Generální partner - Skupina ČEZ

B tým vstoupil do soutěže vítězně

12. 10. 2021 (text i foto: )

V sobotu 9.10. odehrál B tým první dvě utkání 2.ligy.

V tělocvičně Střední pedagogické školy se v sobotu 9.10.2021 odehrály první dva zápasy B týmu v nové sezóně. Domácí Karlovarsko přivítalo na úvod velmi silný a zkušený tým z pražských Modřan.

VK Karlovarsko B - Volejbal Modřany 3:1 a 3:1

První utkání bylo zahájeno v 10:00. Za přítomnosti asi 30 divaků se domácí tým od začátku ujal vedení. První set domácí s přehledem vyhráli díky dobrému podání a výbornému útoku. Do druhého setu domácí opět nastupili velmi dobře. Vypracovali si náskok až 6 bodů, který ovšem během jednoho postavení ztratili. Především kvůli velkému množství chyb, které hráči Karlovarska udělali zejména na příjmu a v útoku. V dramatické koncovce druhého setu byli lepší hráči Modřan a srovnali tak stav utkání na 1:1. Ve třetím a čtvrtém setu ovšem domácí hráči přestali chybovat a hráli velmi dobrý volejbal. Malé množství chyb bylo základem pro jasný výsledek třetího a čtvrého setu. B tým si tak v prvním utkání připsal výhru 3:1 a první tři body do tabulky. V tomto utkání se představili i dva hráči A týmu. Nahrávač Martin Kočka a smečař Martin Fišer.

Druhé utkání bylo zahájeno ve 14:00 a vzhledem k tomu, že hráči A týmu odjeli plnit své extraligové povinnosti, bylo jasné, že utkání bude pro domácí výrazně těžší zkouškou. Druhý zápas byl od samého začátku velice vyrovnaný. První dva sety skončily až po dramatických koncovkách, když se štěstí přiklonilo k hráčům Karlovarska a Ti se tak ujali vedení 2:0 na sety. Bohužel ve třetím setu přišel opět výpadek koncentrace a velké množství chyb, které zapříčilily jasnou výhru Modřan ve třetím setu a snížení stavu utkání na 2:1 pro Karlovarsko. Ve čtvrtém setu se opět hrál vyrovnaný a bojovný volejbal. Opět rozhodovala až koncovka a opět v ní byli šťastnější domácí hráčí, kteří tak vyhráli druhý zápas 3:1 na sety a připsali si další 3 body do tabulky.

Z domácího týmu bychom rádi vyzdvihli výkon blokaře Andrey Mochalova.

Sestavy:

1. zápas - Kočka, Bican J., Mašek V., Fišer, Mochalov, Stefanovič libera: Petrák, Mašek T., střídali: Suvák, Fujda, Flekač, Kuba

2. zápas - Kuba, Bican J., Mašek V., Fujda, Mochalov, Stefanovič, libera: Petrák, Mašek T., střídali: Suvák, Flekač

Další zápas hraje B tým 23.10.2021 v Domažlicích.