Generální partner - Skupina ČEZ

Proti silnému družstvu TJ Praga 3 body

15. 12. 2019 (zdroj: text i foto: Vít Mašek, komentářů: )

Foto archiv

Poslední dvojzápas tohoto kalendářního roku odehrálo naše béčko na domácí palubovce v tělocvičně na Pajdě v sobotu 14.12. Soupeřem bylo družstvo TJ Praga.

Soupeř se nacházel na 4. místě tabulky, takže bylo jasné, že nebude lehké uhrát nějaké body. Do prvního zápasu jsme měli posily z Áčka Matyho a Radka. První zápas jsme začali nervózně. Před početným publikem jsme dělali chyby. Naštěstí jsme se brzy oklepali a od poloviny setu jsme již vedli a dotáhli set do vítězného konce. Druhý a třetí set byl velmi podobný. Naše skvělá obrana na síti, kde dominovali oba blokaři Baláž a Král. A obrana v poli  soupeře nutila k chybám. Oba sety jsme od začátku vedli a dotáhli je do zdárného konce. Dobře jsme podávali a soupeř měl problém se prosadit. To byly jasné faktory našeho vítezství 3:0 a zapsání 3 bodů do tabulky.

Do druhého zápasu jsme se museli obejít bez kluků z áčka, kteří odjeli do Budějovic. Na blok tedy naskočil Pavel Flekač. Soupeř se rozehrál k dobrému výkonu a bohužel nás moc nepustil do hry. Hrál na útoku odvážněji než v první zápase a my jsme nebyli schopni ubránit tolik míčů jako v prvním zápase. Bojovali jsme, ale první set jsme ztratili vcelku jasně. Ve druhém setu jsme hráli dobře, bohužel jsme prohráli v koncovce. Ve třetím setu hrál opět soupeř dobře a my špatně. V průběhu setu se do hry dostali Filip Houda a Matěj Štatský, kteří si tak zahráli premiérově 2. ligu mužů. Věkem jsou ještě kadeti. Je třeba říct, že si oba počínali velice dobře a jsme rádi, že dostali šanci a chopili se jí skvěle. Nicméně druhý zápas prohra. Pro nás jsou  body do tabulky se silným soupeřem plus.

Po Vánoční pauze odehrajeme důležité utkání 11.1.2020 na domácí palubovce proti Chabařovicím. Přijďte fandit.

Sestavy:

1. zápas: Džavoronok, Bican J., Baláž, Král, Mašek V., Fišer libero: Mašek T., střídali: Houda T. st., Suvák, Houda F., Štatský, Bican M.

2. zápas : Bican M., Bican J., Král, Flekač, Mašek V., Fišer libera: Mašek T., Petrák střídali: Houda T. st., Suvák, Houda F., Štatský