Generální partner - Skupina ČEZ

Premiéra družstva B v Českém poháru.

19. 9. 2022 (text i foto: )

Prvoligová družstva Plzně a ČZU byla lepší.

V sobotu 17.9.2022 odcestovalo naše B družstvo k historicky prvnímu turnaji Českého poháru. Našimi soupeři byla prvoligová družstva USK Slavia Plzeň a TJ ČZU Praha. První zápas jsme hráli až od 13:30, takže jsme vycestovali v počtu jedenácti hráčů až v krásných 10 hodin,takže se nikomu nepodařilo zaspat, což je velké překvapení.

Do prvního utkání proti Plzni jsme vstoupili velmi dobře, hráli jsme bojovný volejbal. Ovšem velká tragédie bylo naše podání. V každém ze tří setů jsme pokazili minimálně osm podání, což je velmi tragické a prakticky se set nedá vyhrát. Po bojovném výkonu v poli a několika ubraněných útocích silné Plzně jsme složili míč, ovšem následně šel hráč na podání a zkazil ho. Nakonec z toho byla vcelku jasná prohra 0:3.

Po krátké pauze jsme nastopili proti domácím TJ ČZU Praha. V tomto utkání jsme podání výrazně zlepšili a hned to bylo znát na hře jako celku. S prvoligovým soupoeřem jsme drželi krok a dotáhli utkání do páteho setu. V něm se projevila zkušenost soupeře a byla z toho tedy naše prohra 2:3. V tomto utkání jsme podali slušný výkon, ale stále jsme se nevyvarovali špatných serií, které nás dostávají pod zbytečný tlak.

Celkově hodnotíme obě utkání jako velmi prospěšná. Náš tým má hodně nových členů z řad juniorů a tak je třeba chlapce ohrávat aby byli na sezónu připravěni. Zatím je zde velká chybovost a je znát nerozehranost všech. Tato dvě utkání se silnými soupeři nám ukázala naše slabá místa jak v sestavě tak v systému. Do zahájení druhé lihgy máme ještě měsíc, takže dost času na těchto nedostatcích zapracovat. Zároveň je třeba pochválit mladé hráče, že se výborně zapojili do fungování B týmu.

Sestava: Bican Josef, Bican Vojtěch, Mašek Tomáš, Mašek Vít, Mochalov Andrey, Stefanovič Vojtěch, Houda Filip, Koupek Petr, Štatský Matěj, Petrák Tomáš, Fujda Filip