Generální partner - Skupina ČEZ

Vstup do letošního ročníku 2.ligy se našemu B týmu povedl.

12. 10. 2020 (zdroj: text i foto: , komentářů: )

VK Karlovarsko B - TJ Netolice 1892 3:0 (25,22,20), 3:1 (21,-23,19,18)

V sobotu 10.10. 2020 zahájil soutěž B tým. Na domácí palubovce přivítali naši borci družstvo z Netolic. Netoličtí v minulém kole uhráli 4 body proti Hostivaři. Naše družstvo mělo v prvním kole volno a čekal nás tedy rozehraný soupeř. K prvnímu zápasu bylo připraveno 12 našich hráčů. Bohužel jsme se museli obejít bez dvou výrazných posil. Chyběli Milan Bican a Radek Baláž, kteří odcestovali na extraligu juniorů. Milan jako trenér a Radek jako kapitán týmu. Na nahrávce se tedy po několika měsících objevil Láďa Kuba. Po dlouhé sérii zranění se dokázal neskutečně připravit na tuto sezónu.

K prvnímu utkání jsme nastoupili v naší domácí tělocvičně na Pajdě v 10 hodin.  Od začátku zápasu jsme velice dobře podávali. Soupeř měl problém s příjmem a nám se dařilo bránit jejich smečaře. Naopak Láďa Kuba měl velice dobře přihráno a skvěle rozdával míče a pestrou hrou překvapoval soupeřovu obranu na síti. Velice dobrým týmovým výkonem jsme vyhráli 3:0 a připsali si tak první 3 body do tabulky. Do druhého zápasu jsme udělali změnu na postu smečaře. Na úrovni naší hry se to nijak neprojevilo.

První set jsme vyhráli stejnou zbraní jako první utkání, tedy výbornou týmovou hrou. Náš dobrý výkon se mírně zadrhl ve druhém setu tohoto utkání. Začali jsme kupit chyby a prohráli ho v koncovce. Ve třetím setu se ukázala síla podání Pepíka Bicana, když svojí skvělou sérií rozhodl už na začátku o výsledku setu. Do zápasu naskočili i další naši hráči, kteří pokračovali ve výborném týmovém výkonu. Čtvrtý set byl opět v naší režii. Ve skvělém světle se předvedl hlavně Tomáš Macalík, který neskutečně útočil a ještě lépe blokoval.  Bici opět výtečně servíroval a celkový obraz hry našeho týmu byl velmi dobrý.

Druhý zápas výhra 3:1 a celkem 6 bodů do tabulky je skvělým startem do soutěže.

Uvidíme kdy nám situace dovolí odehrát další zápasy, ale doufejme, že to bude brzy.

Sestavy:
1. zápas - Kuba, Bican J., Mašek V., Fišer, Král, Macalík libera: Mašek T., Petrák střídali: Suvák, Stefanovič, Fujda, Mochalov
2. zápas - Kuba, Bican J., Fujda, Fišer, Král, Macalík libera: Mašek T., Petrák střídali : Suvák, Stefanovič, Mochalov, Mašek V.