Generální partner - Skupina ČEZ

Karlovarsko si užilo volejbalovou drezuru Lvů, podruhé je zkrotilo

14. 1. 2020 (zdroj: text: Daniel Seifert, foto: facebook VK Lvi Praha, komentářů: )

Lukáš Vašina během útoku ze zadní zóny

Do roku dvou dvacítek vstoupili volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko pravou nohou. Ve šlágru ?14. kola UNIQA extraligy mužů bez problémů zkrotili ?i podruhé v základní části Lvy Praha. Tentokrát na výhru dosáhli ve sportovní lužinské hale za pětašedesát minut, když vyhráli 3:0, čímž si na svůj účet připsali jubilejní desátou výhru.

"Do Prahy jsme jeli s velkým respektem," přiznával předzápasové obavy karlovarský trenér Jiří Novák. ?A nebylo divu. Vašina, Pfeffer či Patočka totiž ještě během uplynulého týdne plnili reprezentační povinnosti.

"Měli jsme komplikovanou přípravu, v níž jsme nebyli kompletní. Sešli jsme se až dva dny před zápasem a ještě to na prvním tréninku vypadalo všelijak,"poukázal Novák.
Obavy to ale byly zbytečné. Karlovaráci v hlavním městě v prvním setu úřadovali zejména na servisu, a když k tomu přidali úspěšné ztrátování, připsali na účet výhru 25:14. "Šel nám výborně servis a dobře jsme ztrátovali. ?V tom to měli Lvi těžké," pochvaloval si kapitán Karlovarska Filip Rejlek.

To ve druhém setu Lvi trochu kousali, ale za stavu 20:20 zachybovali na příjmu, a toho lídr extraligy využil naplno, když dovedl set do vítězného konce v poměru 25:22.
Třetí set pak již byl plně ?v režii týmu ze západu Čech, který dominoval především na servisu, a to zásluhou Weiseho a Vašiny, čímž dokráčel k výhře 25:14.

"Musím pochválit celý tým, až na druhý set jsme přesně plnili pokyny, které nám trenér dal," radoval se ?z úspěšného vstupu do roku 2020 Rejlek. Karlovarsko si tak udrželo první příčku, na které má již sedmibodový náskok před Českými Budějovicemi.

"Kéž bychom podobný výkon podali pokaždé," přál si po utkání Rejlek, kterého záhy doplnil s úsměvem trenér Novák. "Výkon týmu byl až nad moje očekávání."

VK Lvi Praha - VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (14:25, 20:25, 14:25).

• Rozhodčí: Krtička, Rychlík. Diváci: 580.
  • Lvi Praha: Král, Bartůněk, Svoboda, Krajčovič, Mihajlović, Thomas, Ježek (stř. Kovařík, Špulák, Šulc, Kočka, Toman).
  • VK ČEZ Karlovarsko: Vašina, Patočka, Rejlek, Wiese, Wilson, Džavoronok, Pfeffer.