Generální partner - Skupina ČEZ

Karlovarsko je v osmifinále evropského poháru. Odveta trvala jen hodinu

19. 12. 2019 (zdroj: text: red, foto: cev.eu, komentářů: )

Radost hráčů Karlovarska po postupu do osmifinále Vyzívacího poháru

Nečekaně hladká výhra v Minsku znamená další úspěch českého volejbalu. Tým Karlovarska porazil druhý celek běloruské ligy 3:0 na sety a postoupil mezi šestnáct nejlepších mužstev Vyzývacího poháru. "Každý z nás odehrál skvělé utkání a vydal ze sebe to nejlepší," prohlásil smečař Lukáš Vašina.

Volejbalisté Karlovarska si před týdnem v domácí hale vytvořili nadějný náskok a po výhře 3:1 jim stačilo se Stroitelem Minsk uhrát dva sety. To se jim podařilo rychlostí blesku, úvodní set trval 21 minut, ten druhý byl dokonce o dvě minuty kratší. "Řekli jsme si, že musíme od začátku předvádět svoji hru a soupeře nepustit k jeho hře, což se povedlo," těšilo Vašinu. "Soupeře jsme pak zatlačili a dostali ho pod tlak, ze kterého už se nezvedl."

Po dvou vyhraných setech nechal trenér Karlovarska Jiří Novák odpočívat nejzkušenější hráče, univerzála Filipa Rejlka a nahrávače Lukáše Ticháčka. Vašina odehrál celý zápas a se čtrnácti body se stal nejproduktivnějším volejbalistou utkání. Kromě úspěšných útoků bodoval i ze servisu a v obraně na síti. "Jsem strašně rád za tohle vítězství, osobně se mi hrálo dobře, i diváci vytvořili skvělou atmosféru, i když vedle v hale se hrála KHL," vyprávěl dvacetiletý smečař. Domácí příznivce nakonec nepotěšil ani výsledek z ledové arény, hokejisté Dynama prohráli se Soči 2:5.

Evropský Vyzývací pohár volejbalistů pokračuje až na sklonku ledna. O postup do čtvrtfinále se tým Karlovarska utká s rumunským vicemistrem VM Zalau.