Generální partner - Skupina ČEZ

Minsk v lázních ostrouhal, trumfy tak drží v rukou tým Karlovarska

12. 12. 2019 (zdroj: text i foto: Daniel Seifert, komentářů: )

Lukáš Vašina se raduje z bodu proti Minsku

Skvěle. Volejbalisté Karlovarska i nadále brázdí Challenge Cupem bez porážky. V prvním kole Vyzývacího poháru urvali první důležitou výhru v hale míčových sportů ?v souboji s běloruským Minskem 3:1 na sety, čímž se přiblížili postupu do osmifinále poháru. To ale budou muset zvládnout ještě odvetu na palubovce Minsku, která se odehraje ve středu 18. prosince v 18 hodin.

Bělorusové, kteří byli velkou neznámou, potvrdili své volejbalové kvality, zejména pak v prvním setu, který ovládli v poměru 25:16.
"První set jsme výborně odstartovali, ale pak jsme trochu koukali, co nám předvede Minsk. Bohužel jsme koukali moc dlouho a set nám unikl," ohlédl se za prohraným úvodním setem v míčovce karlovarský trenér Jiří Novák.

Ve druhém setu zamíchal trenér Varů sestavou, když na pozici smečaře vystřídal Luxe Vašina, a to se odrazilo ?i na palubovce. Karlovarsko zlepšilo útok i obranu na síti, což dělalo soupeři z Běloruska problémy, a rázem bylo po výsledku 25:19 vyrovnáno.

Ale to nebylo ze strany týmu z města minerálních pramenů vše, když další dva sety shodně vyhrál se skóre 25:20, čímž dovedl duel do výhry 3:1 na sety. "Jen v prvním setu jsme předváděli hru, kterou se chceme prezentovat. Poté už jsme začali dělat velké množství chyb ?a utkání zaslouženě prohráli," zlobil se po utkání běloruský trenér Aliaksandr Sinhayevski.
Naopak velká euforie zavládla po výhře zaslouženě v táboře Karlovarska. A nebylo divu. Minsk byl velkou neznámou a prezentoval se ?i přes porážku kvalitní hrou, což znamená, že hráče z lázní nečeká v odvetě nic jednoduchého.

"Od druhého setu to ale byl parádní výkon a i přes znatelnou výškovou převahu soupeře jsme hráli trpělivě a chytře a nedali jsme už soupeři šanci," pochvaloval si po cenném skalpu soupeře a vedení v sérii 1:0 Novák.

VK ČEZ Karlovarsko - Stroitel Minsk 3:1 (16:25, 25:19, 25:20, 25:20). Rozhodčí: Stoyanov (BUL), Alvarez (ESP). Diváci: 620. Stav série: 1:0.

VK ČEZ Karlovarsko: Ticháček, Lux, Patočka, Rejlek, Wiese, Wilson, Pfeffer (stř. Džavoronok, Vašina).

Stroitel Minsk: Panasenko, Tsuishkevich, Davyskiba, Pranko, Akulich, Antanovich, Budziukhin (stř. Kovalchuk, Martynau, Pasavets, Kudrashou, Dos Santos).