Generální partner - Skupina ČEZ

Hladká výhra a k tomu bonus, jinak se Karlovarsko do čtvrtfinále nepodívá

30. 1. 2018 (zdroj: text i foto: red, komentářů: )

Bilance soupeřů v nejvyšších soutěžích Švýcarska a české extraligy

Zvítězit na hřišti švýcarského týmu Näfels a navíc potvrdit vítězství ziskem dodatečného setu, tak složitý úkol stojí před volejbalisty Karlovarska.

Domácí porážkou ve čtyřech setech si svěřenci kouče Jiřího Nováka zkomplikovali cestu do čtvrtfinále evropského Challenge Cupu. "Je nám jasné, že se bude rozhodovat ve zlatém setu," uznal trenér Novák.

Při pohledu do statistik české extraligy se to nemusí jevit jako neřešitelný problém, vždyť má tým VK ČEZ Karlovarsko lepší bilanci zápasů venku než před domácím publikem, v soutěži dokázal vyhrát i v Českých Budějovicích a v Liberci. V posledních dvou kolech zvítězil bez ztráty setu v Praze a v Příbrami. "Máme za sebou dva zápasy, které nebyly venku vůbec jednoduché," potvrdil kouč Novák. "Tyhle zápasy nám určitě neuškodily, spíš nám pomohli."

V dějišti odvetného zápasu osmifinále Challenge Cupu ve Švýcarsku mají volejbalisté Karlovarska v plánu jediný trénink, samotný zápas začíná ve středu v 19.30 hodin. "Když jsme si prošli zpětně první utkání, půjde teď o to dodržet, co si řekneme," apeloval trenér na disciplínu hráčů. "Budeme preciznější v detailech, které rozhodovaly první zápas. A když dojde na vyrovnanou koncovku, tam je potřeba být silnější." K postupu mezi nejlepších osm celků soutěže potřebuje Karlovarsko vyhrát 3:0 nebo 3:1 a poté uspět ve zkráceném, takzvaném zlatém setu.

width=

CHALLENGE CUP, odveta osmifinále:

Středa 31. ledna, 19.30 hodin

Biogas Volley Näfels - VK ČEZ Karlovarsko

Rozhodčí: Fragkakis (Řec.), Achundov (Ázer.)

První zápas: Karlovarsko - Näfels 1:3

VIZITKA SOUPEŘE:

BIOGAS VOLLEY NÄFELS

Založení klubu: 1960

Domácí úspěchy: 9 ligových titulů, 9 pohárových vítězství, 8 prvenství v Superpoháru

Zahraniční opory: Konrad Formela (Pol., smečař), Jakub Radomski (Pol., smečař), José Martinez Roa (Ven., univerzál), Dominik Fořt (ČR, smečař)

Trenér: Dalibor Polák (od r. 2010)

Sezóna 2017/18: 3. místo v lize, 15 výher / 3 porážky

První kolo Challenge Cupu: Waldviertel (Rak.) - Näfels 1:3 a 1:3