Generální partner - Skupina ČEZ

Hudeček restartoval Karlovarsko výhrou. Určitě jsem spokojený, řekl k úspěšné premiéře

6. 2. 2024 (text i foto: )

Po úterním pohárovém fiasku v Hradci Králové nezůstal v Karlovarsku kámen na kameni. Doslova. K týmu se přesunul v pozici trenéra Ondřej Hudeček, který překopal v sobotním duelu 21. kola ČEZ extraligy s Benátky, až na výjimky základní šestku, do které premiérově nasadil i obě posily Španěla Dosala i Albánce Bakiriho. Tah to byl znamenitý. Španělský univerzál nasypal hostům dvacet bodů, albánský smečař Bakiri pak zaznamenal bodů osm. Hudeček si tak odbyl na trenérském postu úspěšnou premiéru, když pod jeho taktovkou volejbalově restartoval Karlovarsko, které si dokráčelo k výhře 3:0, čímž tak úspěšně zakončilo domácí trojblok.

"Určitě jsem spokojený s výsledkem, protože bylo pro kluky hrozně těžké, po tom neúspěchu v poháru, si to srovnat v hlavách," neskrýval radost po důležitém vítězství karlovarský trenér Ondřej Hudeček. Úvodní sada přinesla v karlovarské míčovce vyrovnanou partii do stavu 8:8. Poté Vary odskočily soupeři po jeho chybách na útoku na 11:8. Následně zaznamenali domácí tři body v řadě, mezi nimiž vyčníval přímý bod Radka Baláže z podání, čímž si držely Západočeši vedení 15:9.

Poté dvakrát složil balon na stranu Benátek karlovarsko univerzál Dosal, a když se k němu přidal dvoubodový Bakiri, mělo Karlovarsko před koncovkou setu k dispozici osmibodový náskok 20:12. Výběr kouče Hudečka neponechal v závěru setu nic náhodě a dotáhl ho do výhry 25:17, když tečku za ním udělal svým druhým esem Baláž.

Úvod druhého setu vyzněl jasně pro domácí výběr, který se brzy dostal do vedení 7:3, když se dvěma bloky blýskli na síti Keemink a Bakiri. Benátky se však dokázaly Varům přiblížit za stavu 14:13 na rozdíl jednoho bodu. Hráči z lázní si však drželi od soupeře bodový odstup, který činil před koncovkou čtyři body, kdy Vary vedly 20:16.

Hosté, ale nesložili zbraně a dokázali manko smazat a domácí tým docvaknout na 24:24. V závěru nejprve chyboval na podání exkarlovarský Patočka, a poté stvrdil druhý bod Karlovarsku Dosal, který zablokoval útočné snažení Pokopce, čímž uzavřel set na skóre 26:24.

Třetí set byl vyrovnaný do stavu 10:10, poté Karlovarsko uhrálo tři body v řadě, za zmínku stojí přímý bod z podání, o který se zasloužil Pastrňák, který upravil skóre na 13:10. Západočeši poté hostům odskočili na rozdíl pěti bodů, když v tom měl prsty opět Pastrňák, který tvrdou smečí poslal Vary do vedení 18:13. Závěr setu v hale míčových sportů následně opanovali domácí, když duel ukončil v rámci třetího mečbolu Varů Pastrňák, který upravil na konečných 25:19.

"Teď nás čeká těžký dvojboj venku, ve Zlíně a v Liberci. Já jsem tu teď nový, takže mám za úkol se na to co nejlépe připravit a přichystat tým, abychom ty dva zápasy zvládli na jedničku," doplnil ke své úspěšné premiéře na lavičce Karlovarska Hudeček, kterou sledoval i v míčovce také zkušený kouč Martin Kop.

Zdroj: Karlovarský deník, Daniel Seifert