A - tým postupuje do Final Four Českého poháru!

Domácí - Hosté

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Alexander Nedbálek

Počet diváků: 710

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Patočka, Keemink, Juhkami, Weir, Sasak, Ihnát Libero: Pfeffer Střídali: Lamanec, Wiese, Pastrňák

Hosté: Čech, McCarthy, Schouten, Kriško, Todua, Janouch, Libero: Moník Střídali: Gabriel, Pliasestkyi, Kollátor

Ohlasy po utkání:

Domácí:

Daniel Pfeffer (kapitán domácích): "Za mě morální výhra. Bylo to nahoru a dolů. Každý viděl, jak to vypadalo. Ale my jsme vyhráli, postoupili jsme. Historie se neptá. Já jsem spokojený, jak jsme to morálně ustáli, celý tým."

Jiří Novák (trenér domácích): "Velká gratulace klukům k postupu. I když se to nezdá, tak dnes museli čelit veliké kanonádě, kdy Praha výborně podávala. My jsme po delší době hráli s míči Gala - nevím, jestli to byl ten pravý důvod, ale čelili jsme velmi dobrému servisu a museli jsme malinko změnit pár věcí oproti zápasu v Budějovicích, což se nám částečně podařilo. To, jak teď pracujeme, že jsme se celou dobu připravovali na final-four, tak to se nám teď vrátilo, protože teď hodně posilujeme, a to se někde ukáže."

Hosté:

Jakub Janouch (kapitán hostů): "Gratuluji Karlovarsku k vítězství"

Juan Manuel Barrial (trenér hostů): --

Popis utkání:

První set začal úspěšným podáním domácích. Už od první výměny, bylo zřejmé, že půjde o další herně zajímavý zápas. První time - out si vybral již po 5 minutách trenér domácího týmu, aby zklidnil hru a snížili 4 bodový náskok hostů. Jejich perfektní obrana na bloku jim umožnila dohnat hosty a dostat se do vedení 11:9. Za tohoto bodového rozložení, si vybral svůj první time - out trenér Barrial. Domácí si udržovali stále několikabodový náskok, aby za stavu 16:11 pro domácí, sáhl po svém druhém time - outu trenér hostů a vzápětí i trenér Novák. Tento tah se mu vyplatil. Domácí tým začal hrát bojovněji, riskoval a dostal se do vedení na 20:14. V koncovce prvního setu dochází na střídání Keeminka za Lamance. Hosté útočí do autu a ukončují tak první set ve prospěch Karlovarska 25:21.

Vstup do druhého setu byl po úspěšném podání domácích v režii Karlovarska. Hosté své podání zaměřili na Jakuba Ihnáta, který se nenechal znervóznit. Jeho tvrdá smeč i přemýšlivá ulivka ukázala hostům, že každý bod si budou muset vydobýt. Přichází na první time - out, který si vybírá trenér Karlovarska, aby za stavu 10: 8 pro hosty povzbudil hráče. Domácí stahují na 11:13 a přichází na time - out Lvů. Ti chybují na podání a dávají příležitost rozehrát domácím. Dochází ke střídání na straně Lvů, když jde Todua ze hřiště a přichází Pliasestkyi. Vojta Patočka dává eso a Karlovarsko stahuje náskok Lvů na 17:18. Ze strany domácích dochází na druhý time - out a k vyrovnanému skóre chybí 3 body. Ze hry odchází Janouch a přichází Kollátor, na straně domácích dochází k výměně Wiesseho za Sasaka. Tabule ukazuje 23:20 pro hosty a přichází první setball. Hosté jej ve svůj prospěch nevyužili a berou před koncovkou druhého setu poslední time - out. Na podání jde Sasak, kdy míč skončí v síti a hosté vyrovnávají za stavu 25:21 na 1:1 na sety.

Třetí set je dravý, vyrovnaný, zmatený, rychlý. Podání se střídá, domácí vyhrávají náskokem 3 bodů. O time - out se přihlásil trenér hostů, aby stav 11:7 pro Karlovarsko otočil ve svůj prospěch. To se mu vyplatilo. Tvrdé podání Schoutena snížilo náskok domácích na pouhý bod a první time - out vybírá trenér Novák. Lvi se dostávají do vedení na 16:14, fanoušci hráče povzbuzují a atmosféra v hale míčových sportů je nabitá energií. Hosté střídají, kdy jde ze hřiště Schouten a dovnitř přichází Pliasestkyi. Dochází ke zpětnému střídání a srovnání na 18:18. Trenér hostů požádal o time - out. V koncovce přichází eso Juhkamiho, úspěšný útok a pouhý bod dělí Karlovarsko o vítězství ve třetím setu. Hosté se nevzdávají, dotahují a trenér Novák žádá o time - out.  Přichází útok hostů, který míří do zámezí a Karlovarsko tak vyhrává druhý set 25:22.

Lvi vstupují do čtvrtého setu úspěšně a ujímají se vedení. Zvyšují bodový náskok na 5:1 a trenér domácích žádá o oddechový čas. Průběh utkání je vyrovnaný. Dochází k oddechovému času trenéra Lvů za stavu 14:14, po kterém se dostávají do vedení hosté. Hra je jak na houpačce, kdy se po úspěšném útoku dostává do vedení družstvo Karlovarska. Dochází ke střídání na straně hostů, když jde ze hřiště Gabriel výměnou za Pliasestkyiho a zároveň o svůj druhý time - out žádá trenér Novák. Dochází ke zpětnému střídání na straně hostů. Do hry vstupuje nahrávač Kasan. Stav utkání je dramatický. Domácí prohrávají 22:23. Na podání jde Keemink, když si požádá o poslední time - out trenér Barrial.  Janoucha nahrazuje mladá krev Kollátor, odražené bloky do autu a ukončený čtvrtý set, který je vítězný pro hosty 25:22. Vyrovnané sety posílají oba týmy do rozhodujícího zkráceného setu, kde se ukáže, kdo si připíše cenné body do tabulky.

Po dlouhé výměně si připisuje Karlovarsko v posledním setu první a důležitý bod. Hosté na nic nečekají, vyrovnávají a ujímají se vedení. Po úspěšném útoku ze středu dochází k vyrovnání na 6:6. Za stavu 8:9 pro Karlovarsko žádá o oddechový čas trenér hostů. Na podání jde Jakub Ihnát, hosté přijímají a vyrovnávají na 9:9. Dochází ke střídání Pliasestkyiho za Toduu a Kriška za Tibitanzla. 11:12 pro domácí a hosté žádají o oddechový čas v koncovce 5 setu. Hosté vyhrávají 13:12, oddechový čas vybírá i trenér Novák a na podání jde Pliasestkyi. Do hry se vrací Janouch. Střídání probíhá také na straně domácích, když přichází Matěj Pastrňák. Úspěšné bloky katapultují Karlovarsko do finálové čtyřky, když poslední set vyhrávají 17:15.