ZÁPAS: VK ČEZ KARLOVARSKO - VK KLADNO VOLEJBAL

Domácí - Hosté

Rozhodčí: Jan Krtička, Matěj Dmejchal

Počet diváků: 782

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ihnát, Zajíček, Sasak, Weise, Weir, Keemink   Libero: Pfeffer  Střídali: Lamanec, Kasan

Hosté: Solkema, Grozer, Anderson, Platačs, Seppänen, Špulák   Libero: Kunc Střídali: Platačs, Solkema,

Ohlasy po utkání:

Domácí:

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko):  "První dva sety, co jsme předváděli, tak musím říct, že muselo být strašně těžké s námi hrát. Já musím pochválit všechny kluky, protože tak precizní, jak jsme byli ve všech činnostech, to bylo neskutečné. To bylo snad poprvé v sezóně. Ve třetím setu, začalo Kladno vzdorovat. To jsme věděli, že asi přijde. Začali mlátit do servisu a naštěstí jsem se my zase vrátili do zápasu s tím samým, co nám fungovalo od začátku. Precizní obrana a dobré ztrátování. Za mě perfektní zápas."

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Gratuluji svým klukům k předvedené hře, k zisku bodů. Myslím, že i přes špatný vstup do třetího setu, jsme odehráli celý zápas v sakra dobrém levelu".

Hosté:

Jiří Kraffer (kapitán hostů): "Dnes nás soupeř moc k ničemu moc nepustil. Ukázal svou kvalitu. Hned první dva sety jsme hráli zabržděně, ani ne odvážně. Jediné, kde jsme byli schopni kontrolovat hru byl třetí set, kde stejně ke konci ukázali svou kvalitu. My si asi musíme sáhnout do svědomí, proč se tohle děje a takovým rozdílem rozhodně prohrávat nechceme."

Milan Fortuník (trenér hostů): "Dva sety jsme byli pod tlakem a báli jsme se hrát. Vary nás zaslouženě přehrávali. Ve třetím, vyrovnanějším setu jsme neudrželi kvalitu v koncovce".

Popis utkání:

První set začal podáním hostů. Kvalitní útok a bezchybné podání, poslali tým VK Karlovarska do vedení. Chyby hostů a kvalitní hra v poli domácích si vyžádala za stavu 11:5 pro domácí tým, první oddechový čas trenéra Fortuníka. Ani po této pauze, si nedal domácí tým vzít vítr z plachet a držel si svou útočnou hru, která s kvalitními bloky, lahodila volejbalovému oku. Za stavu 22:14 pro domácí si bere druhý oddechový čas trenér hostů. Ani to Však nepomohlo zpomalit hru domácích, kteří vyhrávají svůj první set 25:14.

Vstup do druhého setu byl po podání Jakuba Ihnáta, úspěšný pro domácí tým. Ten tlačil svou útočnou hrou na hosty, kteří se prali o každý svůj bod. Bloky domácích a takřka bezchybný útok, si vyžádal první oddechový čas hostů za stavu 13:6 pro domácí. Ani time-out nenechal hostům prostor pro rozehru a Karlovarsko tak ukázalo svou herní sílu a udržovalo si svůj šesti bodový náskok. Za stavu 16:11 si bere svůj první oddechový čas trenér Novák. Po time-outu si Karlovarsko vybudovalo 8 bodový náskok. Kladno se však nevzdává a snižuje náskok Karlovarska na "pouhých" 7 bodů. Za stavu 13:21 pro domácí, si vybírá trenér Fortuník i svůj druhý oddechový čas. Ten se mu vyplatil, když Kladenští vytloukli blok Jakuba Ihnáta a snížili tak na 14:21. Na své dělové podání přichází Jakub Ihnát, aby jej umístil do území nikoho a zahrál před koncem druhého setu eso. Podání hostů do zámezí uzavírá druhý set za stavu 25:18 pro Karlovarsko.

Třetí set začíná podáním hostů, kteří zahráli eso a svou útočnou hrou se hned ze začátku ujali vedení. Stav 3:0 pro hosty si vyžádal oddechový čas na straně domácích, po kterém sáhl trenér Novák. Po něm nastupuje na podání Špulák a dává další eso hostů. Kladno, jako by si změnou stran vlilo do žil nový elán a taktiku na tým domácích. Svou útočnou hrou se ujalo vedení 8:3. Míč do zámezí za stavu 10:5 pro hosty dává šanci útoku na straně domácích. Ti snižují, avšak hosté si drží stále čtyř bodový odstup. Za stavu 14:11 pro hosty, sáhl po střídání hráčů trenér Novák, když do hřiště poslal Lamance s Kasanen za Keeminka a Sasaka. Zároveň dochází k prvnímu oddechovému času, který si vybral trenér Fortuník. Domácí stahují náskok hostů. Střídání v poli domácích, jako by dodalo týmu novou energii.  Srovnání na stav 18:18 a následně přímý bod, dává trenérovi hostů možnost sáhnout po druhém a posledním oddechovém čase. Krásná výměna na obou stranách je zakončena bodem pro hosty, když tomuto bodu předcházeli teče na straně domácích. Koncovka třetího setu už je plně pod taktovkou domácího týmu, který za stavu 25:21 vyhrává i svůj třetí set.