Generální partner - Skupina ČEZ

Finále jako na houpačce, zvítězil opět hostující tým

5. 5. 2022 (text: ČVS)

Ve finálové sérii nevyhrál ani jeden tým na domácí palubovce. V pátek se finálová série vrací do Anyp Arény.

VK ČEZ Karlovarsko - VK Lvi Praha 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)

stav série 1:2

Rozhodčí: Rychlík, Spáčil

Počet diváků: 1178

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zajíček, Indra, Ihnát, Wilson, Keemink, Vašina, libero Pfeffer. Střídali: Kočka, Římal, Wiese

Hosté: Janouch, Smith, Todua, van Dijk, Kriško, Nedeljković, libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, McCarthy, Toman

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Dneska všechna čest krajním hráčům Prahy. Zahráli bezvadně, my jsme je neubránili celý zápas, do toho nám nechodila přihrávka. Když už jsme přihráli, tak jsme si to ani tak nerozhodili. Dneska to bylo těžký, my jsme se prali sami se sebou, Praha hrála konstantně."

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Sportovně gratulujeme Praze, dneska byla ve všech herních činnostech lepší a víc to není třeba hodnotit. My si to musíme rozebrat a hrát tak, abychom sérii ještě vrátili domů."

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): "Super vítězství, gratuluji našim fanouškům, že zaplnili sektor hostí do posledního místa a fandili o sto šest. Bylo to dost podobné zápasu u nás, kdy vyhrál hostující tým a ovlivnil to první set, který jsme otočili, přestože jsme o tři body prohrávali."

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): "Absolutně koncentrovaný a zodpovědný výkon. Do puntíku splněná taktika. Já bych chtěl klukům hrozně poděkovat, protože po domácím zápase, kde nás Vary přejely, je to to, co jsme chtěli udělat. Máme obrovskou radost."

Popis utkání:

Domácímu Karlovarsku hned od začátku zápasu skvěle funguje obrana a následný útok, díky kterému je v mírném vedení (6:4). Trenér Jiří Novák udělal změnu na postu smečaře a do hry poslal slovenského reprezentanta Jakuba Ihnáta, který se stal v druhém finálovém utkání MVP zápasu, a zatím se mu jeho tah vyplácí. Výborná obrana domácích v poli, žádný míč jim nespadne na zem, tentokrát Vašina a Indra skládá (12:9) a pražský trenér reaguje oddechovým časem. Poprvé se Karlovarsku nepovedlo ubránit ze zóny šest australského smečaře Smitha. Karlovy Vary byly napřed vždy o jeden či dva body, ale po útoku Kriška je stav srovnán na 17:17. Pražským Lvům se daří ztrátovat, hlavně nizozemskému van Dijkovi. Tento stav se opakuje až do stavu 22:22, kdy si Patrik Indra výborně vzal Smitha v poli, ale následně zasmečoval do zámezí a poslal Prahu do vedení 23:22. Svoji zřejmě první chybu si ihned opravil a vyrovnal na 23:23. Moník zpracoval podání Ihnáta tak, že si Janouch mohl vybrat, komu pošle nahrávku a byl to Tomáš Kriško, který zajistil 24. bod. Wilson je zablokován, ještě ho vykryl Ihnát, ale Pfeffer už nedokázal míč dostat na stranu Lvů a první set tak vyhrává hostující tým 25:23.

Druhý set se daří lépe pražským Lvům, po esu Nedeljkoviće (3:6) si bere oddechový čas domácí trenér Jiří Novák. Hosté utíkají po bloku Toduy do vedení 11:5. Domácí tým jako by úplně zapomněl na svoji hru v prvním setu, Lvi hrají agresivně na útoku a jsou ve vedení 15:9.  Karlovarsko nemá přihráno a prohrává už 10:19. Naději Karlovarsku vykřesává ještě Jakub Ihnát, který posílá prvně ránu na servisu a poté donutil Lvy k nevynucení chybě (16:21). Celý set ukončuje esem Kay van Dijk a Praha bere i druhý set poměrem 25:18.

I třetí set lépe začíná hostující tým. Lvům se daří hlavně v obraně na síti a karlovarský trenér si bere oddechový čas (5:8). Do hry přichází druhý nahrávač Kočka. Na síti skvěle dvakrát ubránil Wilson a Karlovarsko předvedlo obětavou hru v poli, Smith smečuje do autu (11:12).  Challenge rozhodla o třináctém bodu pro Karlovarsko. Jakub Ihnát poslal hned tři Lvy na zem pro jeho ulívku (14:16). Z velké výšky se prosadil ze zóny šest Luke Smith a Lvi vedou 17:14. Smith vytlouká karlovarské bloky (19:16), Nedeljković si připisuje další přímý bod z podání (20:16), až pak je Smith zastaven dvojící Indra-Wilson (18:20). Trenér Pomr si bere oddechový čas, po kterém dává Vašina eso (19:20). Výborná obrana Lvů v poli, Smith posílá Lvi do vedení už 22:19 a domácí trenér si bere oddechový čas. Nový muž na hřišti Wiese posílá bombu na pražskou polovinu, ale přichází výborný zákrok Moníka. Další skvělá hra v podání obou týmů, ale Praha je opět šťastnějším týmem. Wiese posílá míč do zámezí a Praha má mečbol, avšak přichází její nevynucená chyba. Následně Kriško skládá a Lvi vítězí ve třetí setu 25:21.