Generální partner - Skupina ČEZ

V prvním finálovém duelu musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které Karlovarsko podlehlo pražským Lvům

28. 4. 2022 (text: Markéta Minaříková, foto: Václav Kohelka)
Foto: V prvním finálovém duelu musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které Karlovarsko podlehlo pražským Lvům

Finále letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 mezi Karlovarskem a pražskými Lvy odstartovalo na palubovce loňského obhájce prvenství. Úvodní duel nabídl vyrovnaný souboj, který musela rozhodnout až zkrácená hra. Z první výhry, v sérii hrané na tři vítězná utkání, se nakonec radovali Pražané.

VK ČEZ Karlovarsko - VK Lvi Praha 2:3 (25:19, 22:25, 25:21, 17:25, 14:16)

stav série 0:1

Rozhodčí: Krtička, Kvarda

Počet diváků: 1172

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Patočka,Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Ihnát, Kočka, Římal

Hosté: Nedeljković, Janouch, Smith, Todua, van Dijk, Kriško, libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, McCarthy, Mihajlović, Vodička

 

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Vyrovnaný zápas. Škoda ve třetím setu, že jsme nechytli začátek, pak jsme tekli celý set. Myslím si, že jsme dnes nepřihrávali tak, jak jsme zvyklí. Jedeme dál, ta série může být dlouhá. Jdeme urvat výhru do Prahy."

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Gratulace Praze k vítězství. Byl to zajímavý zápas. Nám ze čtyř dlouhých setů nevyšli tři začátky, a i když jsme dva takovéhle sety vyhráli, tak jsme opravdu zbytečně nechali Prahu dobře vstoupit do tohohle zápasu. Myslím si, že ke konci se začal hrát trochu víc volejbal. Ty první sety byly více o servisu, ale my jsme malinko technicky odcházeli. Měli jsme horší příjem a byli jsme i míň disciplinovaní na bloku. Do budoucna lepší vstup do zápasu a budeme se s Prahou hold přetlačovat."

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): "Extrémně vyrovnaný zápas. Sety se hodně rozhodovaly na servisu. My jsme měli ve výsledku trochu lepší obranu. Máme jedno vítězství, to nic neřeší. Musíme zregenerovat a doma vlítnout zase do zápasu a vyhrát."

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): "Hrozně těžký zápas, přelévalo se to z jedné strany na druhou a myslím si, že ta kvalita se v dalších utkáních ještě zvedne. Jsem hrozně rád za vítězství a myslím si, že máme potenciál se ještě zlepšit."

 

Popis utkání:

V Hale míčových sportů panuje úžasná atmosféra už od rozcvičky. Karlovarsko hned od začátku podle očekávání čelí palbě Lvů. Za stavu 5:1 pro Prahu si bere domácí trenér Jiří Novák oddechový čas. Po oddechovém čase si Keemink ihned rozehrává univerzála Patrika Indru a ten vytlouká pražský blok van Rijk, Todua. Indra míří na podání a dává eso. Poté trojice Keemink, Patočka, Wiese zablokovala van Rijka a Karlovarsko za svým soupeřem zaostává už jen o jediný bod, 4:5. Hned od začátku setu začínají minisouboje na síti, Patočka si počkal na Toduu a Wiese přidal eso a je srovnáno 7:7. Už podruhé posílá hřebík po lajně australský smečař Smith (12:12). Naprosto dechberoucí výměny předvádí oba týmy, ale na straně Karlovarska se postaral o vedení 17:14 hlavně Patrik Indra a Daniel Pfeffer, který zachránil několik míčů v poli. Esem pomohl ještě Wiese (18:15). Z velké výšky se prosazuje Vašina (19:16). Patočka znepříjemnil pozici pražským Lvům, ale toho Karlovarsko nevyužilo a středem se prosadil Nedeljković (19:17). Keemink uvolnil Indru na prázdnou síť a ten se nemýlí (20:17). Ze zóny šest skládá z obrovské výšky Wiese (22:17), ale reprezentační nahrávač Janouch taktéž ukazuje, že jeho smečař Smith tohle umí (22:18). Smith vytlouká karlovarský blok (22:19) a Jiří Novák uklidňuje své hráče druhým oddechovým časem. Univerzál Pražanů van Rijk posílá míč do autu a Karlovarsko má setbol. Následně při podání Vašiny smečuje také Smith do autu a Karlovarsko vítězí v prvním setu 25:19.

 

I začátek druhého setu se daří lépe hostujícím Lvům a za stavu 5:1 pro Prahu si bere domácí trenér první oddechový čas. Druhý set se vyvíjí úplně stejně jako první, Karlovarsko zvládlo srovnat na 5:5. Trenér Tomáš Pomr si také bere svůj první oddechový čas v druhém setu. Domácí tým dostal ze hry účastníka olympiády van Rijka a do hry se dostává Mihajlović. Fair play i v tak důležitém finálovém zápase ukazuje Todua, který přiznává Indrovi své teče na bloku a Karlovarsko srovnává na 11:11. Eso si připisuje Indra (14:12) a trenér Pomr si bere druhý oddechový čas. Vašina posílá svoji smeč do autu a hosté srovnávají na 15:15, k tomu přidává Mihajlović eso, 16:15 pro Prahu a trenér Jiří Novák si bere oddechový čas. I po něm přídává Mihajlović další eso a do hry přichází Jakub Ihnát, 15:17. O pražské bloky se snaží Vašina otřít svůj úder, ale nepodařilo se (18:15). Až Mihajlović posílá svůj servis do autu. Hosté jsou ale stále na vlně a Karlovarsku se nedaří vývoj otočit. Do hry přichází oživení v karlovarském týmu v podání Římala a Kočky, avšak hosté v koncovce vedou 20:17. Důležitý 18. bod dává Lukáš Vašina a pokračuje na servis. Zajíček vystavil stopku pro Toduu (19:21), přichází výborný zákrok Moníka v poli, ale Ihnát skládá 20:22 a následně zastavuje Tomáše Kriška (21:22). Skvělou sérií na podání se blýskl reprezentační blokař Adam Zajíček. Mihajlović vytlouká bloky Karlovarska, domácí Ihnát se neprosazuje na útoku, poté Indra kazí podání a Lvi berou druhý set 25:22.

 

Lepší vstup do třetího setu má naopak Karlovarsko. Indra se popichuje s bývalým parťákem z Dukly Tomášem Kriškem. Domácí tým je stále ve vedení. Středem sítě vyzval Keemink Zajíčka a ten se mu odvděčuje (7:5). Obličejem vybral Nedeljković Wieseho ránu a Moník celou situaci ještě zachránil, ale úder do ostré diagonály posílá Indra (8:6). Velmi rychle se nabídl Keeminkovi Patočka a připisuje devátý bod. Lukáš Vašina dává eso (13:10) a hostující trenér si bere oddechový čas. Domácí tým předvádí bezchybnou hru a vede 16:10. Trenér Pomr si bere druhý oddechový čas. Další skvělý zákrok v poli od Vašiny a Wiese skládá (18:11). Dvanáctý bod sice pro Prahu zajistil Smith, jenže Patočka opět útočí rychle středem a Indra připisuje eso a stav je 20:13. Dvojblokem McCarthy-Mihajlović se Lvům podařilo ubránit hlavní kůl Karlovarska a stahují náskok domácích (21:17) a trenér Jiří Novák si bere oddechový čas. Po něm Vašina posílá svůj útok do autu (21:18). Na podání přichází Smith, a když Moník předvede výbornou obranu v poli, Praha stahuje na 21:19 z pohledu domácích. Vašina se ale podruhé za sebou nemýlí a připisuje další bod Karlovarska, 22:19. Poté se Indra snažil otřít svůj útok o pražské bloky, ale challenge potvrdila bod pro Prahu. Nato Vašina umisťuje svůj úder těsně za blok a pražské pole nedokáže zareagovat, 23:21. V závěru setu kazí servis Mihajlović, van Rijk smečuje do autu a tak Karlovarsko vítězí ve třetím setu 25:22.

 

Začátek čtvrtého setu ovládl hostující tým (4:0) a trenér Jiří Novák reaguje prvním oddechovým časem. První bod na straně domácích připisuje Indra. Tentokrát se Karlovarsku nedaří srovnat jako v předešlých setech a sérii na podání Mihajloviće, jehož tým vede 7:1, se snaží zastavit druhým oddechovým čase domácí trenér. I druhý bod pro svůj tým zařídil Indra. Ve svém dobrém výkonu pokračuje Mihajlović (8:2), třetí karlovarský bod zajišťuje opět Indra (3:8). Smith skládá a na podání přichází Nedeljković, Todua zastavuje Vašinu (10:3). Patrik Indra se snaží svůj tým dále vytáhnout (4:10), ale Lvům se daří, speciálně Smithovi. Do hry přichází druhý nahrávač Kočka, který zachránil v poli téměř ztracený míč a Karlovarsku se Smitha konečně podařilo ubránit (5:12). Do hry přichází také slovenský reprezentant Ihnát, ale Nedeljković jej ubránil a Todua přidává eso, 16:6 pro hosty. Domácím přestala fungovat obrana, naopak Lvům funguje na jedničku. Indra poslal skvělý servis na palubovku Lvů, Kriško se nepříjemně udeřil do led bannerů ve snaze tento míč ještě zachránit, výměna se tedy opakuje. Jestli domácí tým předváděl bezchybnou hru, tak teď ji naopak předvádí Pražané, kteří jsou ve vedení 20:11. Svým výkonem zvedl svůj tým univerzál Mihajlović, který zařizuje i 21. bod. Praha si svůj náskok, který si vytvořila na začátku setu, pohlídala a ve čtvrtém setu zvítězila 25:17. První finálové utkání se rozhodne ve zkráceném pátém setu.

 

Pátý set je od začátku velice vyrovnaný, o bod navrch má vždy domácí tým, ale Praha zvládá ihned odztrátovat. Po úspěšné smeči Ihnáta odskakuje Karlovarsko do dvoubodového vedené 6:4 a trenér Pomr si bere oddechový čas. Po oddechovém čase skládá středem sítě Nedeljković (6:5), ale na straně domácích je úspěšný opět Ihnát (7:5). Šestý bod zařizuje pro hosty Mihajlović, pražský trojblok zastavuje Ihnáta a je srovnáno 7:7. Mihajlović posílá bombu téměř na prázdnou síť, domácí kapitán je ale připravený. Poté Patočka zastavuje blokem Nedeljkoviće (8:7) a společně s Ihnátem i Mihajloviće. Po ztrátě přichází u Pražanů na podání "žolík" trenéra Pomra Pliasetskyi a dává eso, Lvi vedou 11:9. Indra zajišťuje pro domácí tým desátý bod, avšak karlovarský trojblok vytlouká Mihajlović, 12:10 pro hosty. I po challenge, která ukázala pražský blok v síti, jsou Lvi stále ve vedení 12:11. Keemink však skvělě ubránil Nedeljkoviće a Indra poslal nahrávku Vašinovi a stav pátého setu je srovnán, 12:12. Tahoun pražským Lvů Tomáš Kriško vytlouká dvojici Zajíček-Indra (13:12 pro hosty), ale McCarthy kazí své podání a je opět srovnáno 13:13. Smith posílá nechytatelný úder po lajně, vzápětí také kazí servis (14:14). Todua zastavuje blokem Indru, který v další rozehře útočí do autu a Praha vítězí v prvním finálovém utkání v pátém setu 16:14.


Přenosy zápasů ONLINE 2021/2022
Koupit vstupenky ONLINE
Letní volejbalový kemp 2022
Mládež VK ČEZ Karlovarsko - tréninky, zápasy, aktuálně

Nejbližší zápasyKompletní program

27.04.Karlovarsko - Lvi2:3
30.04.Lvi - Karlovarsko0:3
03.05.Karlovarsko - Lvi0:3
06.05.Lvi - Karlovarsko1:3
09.05.Karlovarsko - Lvi3:2
EPP - Pomáhej Pohybem

Průběžná tabulkaKompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK ČEZ Karlovarsko19356
2.VK Jihostroj České Budějovice18455
3.VK Euro Sitex Příbram15746
4.VK Lvi Praha15744
5.Kladno15743
6.AERO Odolena Voda111135
7.SKV Ústí nad Labem121034
8.DUKLA Liberec91328
9.Brno81426
10.VK Ostrava51717
11.Black Volley Beskydy41810
12.Fatra Zlín1212

Nejbližší zápasyKompletní program

26.02.Netolice - Karlovarsko B3:2
05.03.Karlovarsko B - Sokolov3:1
05.03.Karlovarsko B - Sokolov3:0
12.03.Karlovarsko B - Kladno B3:2
12.03.Karlovarsko B - Kladno B3:1
EPP - Pomáhej Pohybem

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Euro Sitex Příbram B21364
2.Domažlice19557
3.ČEZ Karlovarsko B131138
4.Kladno volejbal cz B111336
5.Modřany91527
6.TJ NETOLICE 189271718
7.Volejbal Sokolov42012

Nejbližší zápasyKompletní program

13.02.Karlovarsko - Kojetín1:3
05.03.Karlovarsko - Ústí n. L.3:0
05.03.Benátky n. J. - Karlovarsko3:1
06.03.Orion - Karlovarsko2:3
06.03.Karlovarsko - Kojetín3:1
EPP - Pomáhej Pohybem

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Euro Sitex Příbram4012
2.VSC Zlín318
3.VK Jihostroj České Budějovice226
4.TJ Orion Praha133
5.VK ČEZ Karlovarsko041

Nejbližší zápasyKompletní program

30.01.Karlovarsko - Brno0:3
30.01.Karlovarsko - Česká Třebová3:1
26.02.Lanškroun - Karlovarsko3:1
26.02.Velké Meziříčí - Karlovarsko3:2
27.02.Rychnov n. K. - Karlovarsko2:3
19.03.Karlovarsko - Kolín3:X
19.03.Karlovarsko - Ústí n. L.3:0
19.03.Karlovarsko - Česká Třebová3:0
19.03.Karlovarsko - Sokolov3:2
20.03.Karlovarsko - Rychnov n. K.3:X
EPP - Pomáhej Pohybem

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.DUKLA Liberec4011
2.SVK Vlci Nový Jičín3110
3.TJ SLAVIA Liberec225
4.SK Volejbal Kolín133
5.VK Karlovarsko - Ostrov041

Partneři klubu

Tento web používá soubory cookie. Cookies používáme k ukládání vašeho nastavení a preferencí a analýze návštěvnosti našich stránek. Svůj souhlas udělujete VK Karlovarsko z.s.

Spravovat cookies